GWAŁCILI, MORDOWALI, PALILI… Z historykiem Krzysztofem Drozdowskim nie tylko o bestialstwie wojny

0
231

Gwałcili, kiedy szli na Berlin. Gwałcili, kiedy stamtąd wracali. Żołnierze Armii Czerwonej traktowali polskie kobiety jako należny im łup wojenny. Zeznania świadków, przytoczone w najnowszej książce Krzysztofa Drozdowskiego „Palili, mordowali, gwałcili. Zbrodnie Armii Czerwonej na Polakach 1920 – 1945” są porażające. Szacuje się, że sowieccy sołdaci zgwałcili od 30 do 50 tys. Polek. Część z nich nie udźwignęła ciężaru ciąży z gwałtu, czy zarażenia chorobą weneryczną i popełniła samobójstwo.

W rozmowie z TvOKO Krzysztof Drozdowski odnosi się też (krytycznie) do tezy o wymordowaniu niewinnych Niemców przez Polaków podczas tzw krwawej niedzieli. Postawił ją prof. Włodzimierz Jastrzębski, autor wydanej w marcu br książki pt: „Bydgoska krwawa niedziela 3-4 września 1939 r” , gość poprzedniego odcinka „Rozmów przy kominku” w TvOKO.

W kolejnej, jakże aktualnej książce: „SCHRONY TUNELE UKRYCIA – Bydgoszcz podziemna w okresie PRL” Krzysztof Drozdowski ujawnia lokalizację i demaskuje stan bydgoskich schronów dla cywili na wypadek wojennych działań. Nie wygląda to dobrze. Zresztą sami zobaczcie i posłuchajcie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj