PO PAS W BAGNIE I NA CZWORAKA…

0
638

Ach co to był za bieg! Pięć kilometrów po bagnach, krzakach i stromych zboczach. Przez strumyki, zwaliska drzewne i inne przeszkody, zgotowane siłami dzikiej natury Puszczy Bydgoskiej…

W grupie, solo, z dzieckiem lub z psem. Bieg niezwykle trudny, wymagający hartu i odwagi, ale jakże fascynujący dla widzów i satysfakcjonujący dla biegaczy.

A tych przybyło na miejsce startu, czyli do Nadleśnictwa Solec Kujawski co niemiara. W sobotnim (24 bm) VI Biegu najeżonym przeszkodami „Jeżyk” wzięło udział 212 biegaczy z woj. kujawsko – pomorskiego, a ich zmagania oglądało drugie tyle.

Zawodnicy mieli do pokonania pięciokilometrową trasę. Podzielono ich na grupy. Diamentowa, najbardziej doświadczona, walczyła o puchary i miejsca na podium. Złota i srebrna mogła biec nieco spokojniej, zaś brązowa – rekreacyjnie. Piąta grupa pokonywała trasę… z psem.

Imprezie przyświecało hasło:

CHROŃMY BEZCENNE ŹRÓDLISKA PUSZCZY BYDGOSKIEJ! NIE POZWÓLMY, BY ZNISZCZYŁA JE PLANOWANA W TYM MIEJSCU TRASA S-10”

Jak piękne sąa te tereny widać w zarejestrowanej kamerą TvOKO filmowej migawce z tegorocznego biegu najeżonego przeszkodami. Po Puszczy Bydgoskiej i jej źródliskach właśnie.

Walkę o to, by drugie pasmo drogi ekspresowej S-10 poprowadzono kilkaset metrów dalej (jest taki obywatelski projekt, ale go odrzucono), omijając unikatowe źródliska na Wypaleniskach prowadzi Fundacja Je-Ko. Więcej o tej bulwersującej sprawie – w poprzednich publikacjach TvOKO pod linkiem:

Źródliska na Wypaleniskach. ZGINĄ, JEŚLI PRZETNIE JE… S-10!- ostrzegają eksperci.

 

Tegoroczną pięciokilometrową trasę VI Biegu „Jeżyk” najszybciej pokonał Krzysztof Stomski z Solca Kujawskiego (w czasie: 33 minut 17 sekund). II miejsce na podium zajął Maciej Skibski ze Świecia (33:25:25), a trzecie Jarosław Nowicki z Włocławka (33:25:75) Wśród kobiet najlepsza okazała się Dorota Skibska ze Świecia z czasem 35 minut 19 sekund, a za nią stanęły na podium bydgoszczanki: Katarzyna Piotrowska (36:56) i Sylwia Andrzejewska (37:52).

Organizatorami imprezy byli: MUKS „Start” Solec Kujawski, OSiR Solec Kujawski, Gmina Solec Kujawski, OSP Solec Kujawski oraz Nadleśnictwo Solec Kujawski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj