17 C
Bydgoszcz
środa, 22 maja, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Rektor UMK: NIE BĘDZIE FUZJI BIZIELA I JURASZA. Pytanie: Nigdy, czy na razie?

Rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Sokala zawiesza projekt połączenia bydgoskich szpitali im. Jurasza i Biziela. Nie powstanie też Uniwersyteckie Centrum Kliniczne (planowane jako „czapa administracyjna” nad szpitalami uniwersyteckimi) Przynajmniej na razie, bo projekt ostatecznie nie trafił do kosza, a jedynie do… zamrażarki 

„Pozytywna opinia Rady Collegium Medicum UMK o projekcie formalno-prawnego połączenia Szpitali Uniwersyteckich i utworzenia Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Collegium Medicum w Bydgoszczy utwierdziła mnie w przekonaniu, że działania podjęte w celu poprawy sytuacji (w tym w szczególności sytuacji finansowej) uniwersyteckiej bazy klinicznej w Bydgoszczy były słuszne. Biorąc jednak pod uwagę deklaracje dyrekcji i kadry obu placówek dotyczące zintensyfikowania działań skierowanych na poprawę ich sytuacji, jak również realność tych planów, zdecydowałem o zawieszeniu projektu  połączenia Szpitali Uniwersyteckich” – zdecydował JM Rektor  Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, prof. dr hab. Andrzej Sokala.

Oba uniwersyteckie szpitale: Jurasza i Biziela mają własne pomysły na poprawę sytuacji ekonomicznej. Rektor będzie czekał na rezultaty i stąd w komunikacie mowa  o zawieszeniu projektu, a nie rezygnacji.

W TvOKO publikowaliśmy rozmowy z przeciwnikami fuzji szpitali uniwersyteckich. Poniżej linki:

… z posłem TOMASZEM LATOSEM o fuzji szpitali: Jurasza i Biziela

Czy za fuzją szpitali Biziela i Jurasza kryje się chęć przejęcia przez Toruń bydgoskich lekarzy?

DOKĄD ZMIERZASZ MEDYCYNO? Lekarz z powołania, służący pacjentowi, czy lekarz – ochroniarz zdrowia?

Prof. Maciej Świątkowski: Zmieniony statut UMK to SKANDAL! ZAMACH na autonomię Collegium Medicum!

 

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pozostańmy w kontakcie

252FaniLubię
483SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane