13.6 C
Bydgoszcz
piątek, 21 czerwca, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

OKIEM SASA: Fordońscy harcerze dla walczącej Ukrainy

Fordońska Dobrodzielnia czeka na dary

Zmienia się profil pomocy. Walczącej Ukrainie potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Małogabarytowe śpiwory dla żołnierzy, krótkofalówki, apteczki osobiste. Na wysokości zadania stanęli fordońscy harcerze.

Tylko świadoma zbiórka zapewni skuteczną pomoc Ukrainie – zauważa dh. Ireneusz Krugły ze Zrzeszania Harcerskiego „Piąta.PL” i dodaje: – Zbieramy też żywność ale typu instant, czyli do szybkiego przygotowania oraz konserwy, batony energetyczne, bakalie i środki czystości.

Bardzo potrzebne na froncie są powerbanki. Ułatwiają one żołnierzom utrzymanie łączności telefonicznej i są trudne do zinfiltrowania przez wroga.

-Pamiętajmy, że w Ukrainie trwa jeszcze zima, więc potrzebne są chemiczne ogrzewacze dłoni, zapałki, latarki, baterie. My objęliśmy akcją Stary Fordon, zaś Nowy Fordon obsługuje Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”. W szczytnym celu podzieliliśmy między siebie tę dzielnicę – wyjaśnia dh. Irek. Harcerze nawiązali też kontakt z Ukraincami, którzy wracają do kraju, by z bronią w ręku walczyć o jego wolność. Przekazują im zebrane dary. Każdy karton opisany jest po polsku i ukraińsku. Kilka takich transportów już pojechało do obrońców Ukrainy.

Fot. Maciej Sas

Harcerze pełnią dyżur w godz. 16.00 – 18.00 od poniedziałku do piątku w Dobrodzielni Wisła Stary Fordon przy ul. Piekary 1. Można tam przynosić dary ale wyłącznie nowe. Nie są przyjmowane żadne używane rzeczy, czy przedmioty! Więcej informacji o harcerskiej akcji znajdziecie na www.zh5.pl

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pozostańmy w kontakcie

252FaniLubię
496SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane