22 C
Bydgoszcz
poniedziałek, 15 lipca, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Okiem SASA: Generalny Konsulat Ukrainy z misją w Bydgoszczy

Korytarze i sale pełne obywateli Ukrainy, głównie kobiet z dziećmi. Obsługa uwija się jak w ukropie. Każdemu trzeba pomóc, każdy ma inny problem. Interesanci czekają także na zewnątrz. Zorganizowano dla nich ciepły poczęstunek i miejsca do siedzenia.

Tak wygląda biuro Konsulatu Honorowego Ukrainy w Bydgoszczy, działające na terenie Wyższej Szkoły Gospodarki. Ma tu również swoją siedzibę Regionalny Punkt Informacyjno-Doradczy dla ukraińskich uchodźców.

Zainteresowanych wizytą Ukraińców, głównie uchodżców jest teraz szczególnie dużo, bo biuro Konsulatu Honorowego Ukrainy w Bydgoszczy zasilili przedstawiciele Konsulatu Generalnego Ukrainy z Gdańska. Przez dwa dni goście z Gdańska pomagali obywatelom Ukrainy m.in. w przedłużeniu ważności paszportu, wpisaniu dziecka w dokumencie paszportowym rodziców, wydawaniu zaświadczeń tożsamości i rejestracji konsularnej.

W środę, z podobną misją przedstawiciele Konsulatu Generalnego Ukrainy będą w Toruniu, a w czwartek we Włocławku. Więcej informacji na stronie: http://www.konsulathonorowyukrainy.wsg.byd.pl/

Tekst i fot. Maciej Sas

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pozostańmy w kontakcie

252FaniLubię
502SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane