NASZA BACHA (Jendrzejewska) KOCHANA… Jubilatki i OBLICZA MĘSKOŚCI w „Modraczku”

0
341

Okazji do świętowania było kilka. Kawiarnia Literacka Domu Kultury SMB „Modrtaczek” obchodzi w tym roku swoje 15 urodziny, zaś jej szefowa BARBARA JENDRZEJEWSKA 35 – lecie twórczości literackiej. Jeśli dodać do tego 25 -letni mariaż Agnieszki Buzalskiej, dyrektorki „Modraczka” z tą placówką to świętować było co.

Bukiety kwiatów, życzenia, podziękowania… Od władz miasta i spółdzielni oraz licznych przyjaciół Bachy i „Modraczka”. Tak wyglądała czwartkowa (10.02 br) jubileuszowa uroczystość w DK „Modraczek”. Zarówno gospodarzy jak i gości ucieszyło wystąpienie prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Budowlani” Jacka Kłodzieja, który zadeklarował długotrwałe utrzymywanie klubu oraz troskę o zachowanie jego kulturotwórczej pozycji.

 

W Kawiarni Literackiej DK „Modraczek” odbyło się do tej pory 150 spotkań z przedstawicielami świata kultury; z regionu, Polski, a także spoza jej granic. Wydano tu cztery Almanachy z twórczością „Modraczkowych” gości, zorganizowano też ogólnopolski konkurs literacki „O laur Modraczka”.

Zapełniana po brzegi (w czwartkowe wieczory) sala Kawiarni Literackiej to nie tylko zasługa zapraszanych na spotkania osobowości, ale i… charyzmatycznej szefowej KL Barbary Jendrzejewskiej, zwanej… Bachą. Ta znana animatorka kultury jest również poetką (wydała 8 tomików ierszy) i pisarką. W ubiegły, jubileuszowy czwartek Barbara Jendrzejewska zaprezentowała swoją najnowszą książkę: zbiór 12 opowiadań pt: „OBLICZA MĘSKOŚCI”. Autorka podpowiada, że bohaterowie jej dzieła, m.in.: donosiciel, ksiądz – przyjaciel czy pedofil to wprawdzie postacie fikcyjne, ale wzorowane na tych z realu: z rodzinnej Tucholi i Bydgoszczy. – Jeśli ktoś rozpozna je z imienia i nazwiska i spyta, czy dobrze odgadł odpowiem, że ani nie potwierdzam , ani nie  zaprzeczam – oświadczyła dyplomatycznie BACHA.

Dziennikarze TvOKO życzą Ci, Basiu nasza kochana, STU lat niespożytej energii i radości, w znakomitym, rzecz jasna, zdrowiu! Do życzeń dołączamy wizualny prezent jubileuszowy, autorstwa Juliusza Rafelda

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj