17.8 C
Bydgoszcz
niedziela, 16 czerwca, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

JACEK DEPTUŁA: Zezowaty alfabet IV RP

A: Atak terrorystyczny jajkiem na limuzynę z Jarosławem Kaczyńskim. Tygodnik „w Sieci” porównał jajeczną kanonadę do zamachu na ks. Popiełuszkę. – Tak – potwierdził Kaczyński. – I to przez tych samych ludzi, którzy go potem zamordowali. Dlatego 40 policjantów strzeże całą dobę domu prezesa, co kosztuje ok. 4 mln zł rocznie.

B: Biden Joe „Jest 46. prezydentem USA. Andrzej Duda jest debilem”. Stanowisko niezawisłego sądu jest jednoznaczne: „Używając publicznie pod adresem prezydenta określenia „debil”, pisarz Jakub Żulczyk nie dopuścił się przestępstwa znieważenia Prezydenta RP ze względu na znikomą szkodliwość wypowiedzi”.

C: Centralny Port Komunikacyjny, pomysł Kaczyńskiego. Mieliśmy Nową Hutę (Bierut), Tysiąc szkół na tysiąclecie (Gomułka), Hutę Katowice i Zamek Królewski (Gierek) i Centrum Zdrowia Matki Polki (Jaruzelski). Koszty nieistniejącego CPK wyniosły już ćwierć miliarda – „lotnisko” zatrudnia 500 pracowników, a średnie wynagrodzenie wynosi 13 tys. zł. Trzyosobowy zarząd zarobił 2 mln zł.

D: Drang nach Westen. Po latach niemieckiego marszu na Wschód, prezes Kaczyński zaordynował Drang nach Westen, żądając od Niemców 6 bilionów dwustu miliardów zł reparacji. Tak jak w przypadku „zamachu” smoleńskiego nie chodzi o złapanie niemieckiego i smoleńskiego króliczka, ale gonienie go od wyborów do wyborów.

E: Elektrownia Ostrołęka opalana banknotami podatników – łącznie 1,5 miliarda zł strat (to trzy ciężarówki stuzłotówek ważące 12 ton). Z elektrowni miał płynąć prąd do mieszkań w Polsce, zamiast tego popłynęły synekury, pensje, nagrody dla ludzi PiS w zarządach i radach nadzorczych. Ze względu na brak tego prądu nie mamy nawet jednego z miliona aut elektrycznych.

F: Fuzja Orlenu z Lotosem jest najpewniejszą inwestycją dekady Kaczyńskiego. Gwarantem sukcesu są msze w intencji połączenie obu firm. Dokonano nawet symbolicznego połączenia dwóch krzyży pobłogosławionych przez Jana Pawła II.

G: Golf – harata w niego elita PiS. Jacyna-Witt, przewodnicząca klubu PiS w sejmiku zachodniopomorskim pisze: „Jak tam chłopcy z PO? Haratacie w gałę? No widzicie. A ja, z PiS, haratam sobie w golfa” niczym Tiger Woods, Obama czy Trump.

H: Historia i Teraźniejszość – hicior prof. Roszkowskiego. W podręczniku można przeczytać: „Coraz bardziej wyrafinowane metody odrywania sfery seksu od miłości i płodności prowadzą do traktowania sfery seksu jako rozrywki, a sfery płodności jako produkcji ludzi, można powiedzieć hodowli”.

I: Infekowanie telefonów opozycji i sędziów antyterrorystycznym systemem Pegasus. Telefoniczny podsłuch umożliwiający pełne i zdalne przejęcie kontroli nad telefonem, co zapewnia całkowitą inwigilację życia jego właściciela. Skrzydlaty koń Ziobry i szefa MSWiA Kamińskiego lata nad Polską incognito od 2017 r.

J: Julia magister Przyłębska. Jej Trybunał Konstytucyjny utrwalił rzeczywisty trójpodział władzy w Polsce: 1. Prezes Sądu Najwyższego Jarosław Kaczyński 2. Premier Jarosław Kaczyński 3. Prezes NBP Kaczyński.

K: Kremacja – błyskawiczna – ciała handlarza bronią. Nieboszczyk winien jest Polakom ponad 60 mln zł za trefne respiratory, ale od nieboszczyka, tym bardziej spopielonego, nic się nie wyciągnie.

Krzyk: Krzyk szczęścia na pisowskich spotkaniach z Jarosławem Kaczyńskim. Przewodniczący rady miasta w Sochaczewie uczył jak zrobić klakę prezesowi: „Jak wejdzie, to wszyscy razem »Jarosław! Jarosław! Jarosław!«” Krzyczymy, aż prezes powie »dziękuję, dziękuję, dziękuję«”.

L: Liczniki energii elektrycznej i zgonów. Od czasu zawierzenia polskiej energetyki Matce Boskiej prąd zdrożał o 32 procent. Jeszcze przed pandemią minister zdrowia Łukasz Szumowski też zawierzył resort Maryi. Od tego czasu liczba zgonów na covid wyniosła ponad 117 tys. W dwukrotnie większych Niemczech zmarło 120 tys.

Ł: Ławki patriotyczne. Obsesja PiS, który z uporem maniaka forsuje pomysł ławek. Najpierw były grające ławeczki 100-lecia (140 po 30 tys. zł sztuka) i ostatnie ze sklejki, za 100 tys. każda. Wkrótce miejsce ławek zajmą ławy. Oskarżonych.

M: Macierewicz. Od 2016 r., podkomisja kosztowała 30 mln zł i udowodniła, że: był spisek Tuska z Putinem, by zabić Lecha Kaczyńskiego, trzy osoby przeżyły katastrofę, a smoleńskiej brzozy nigdy nie było. Natomiast lądowanie TU-152 w Smoleńsku odbywało się przy idealnej bezchmurnej pogodzie.

N: Niemcy. „Zawsze na nas czyhali, Krzyżacy zawsze atakowali, a Zachód oczerniał Polskę od XVIII wieku. Tak jak i teraz. Ale Polska oparła się temu przez tysiąc lat – i teraz też się oprze. Dzięki PiS – zapewnił Kaczyński.

O: Opał. Możemy już palić wszystkim, poza oponami, bo Polska musi być ogrzana – mówił Jarosław Kaczyński. Partia rządząca masowo wykorzystuje palenie głupa.

P: Państwowe spółki – we władzach 19 koncernów, 122 osoby są powiązane z partią rządzącą. Zarobiły prawie 267 mln zł. 66 z tych osób zdążyło od czasu objęcia funkcji zostać milionerami.

R: Rocznice – miara czasu IV RP niespotykana nigdzie w świecie. Wg niej rocznica dzieli się na dwie półrocznice, cztery kwartalnice. 12 miesięcznic i 30 lub 31 dziennic. W ten sposób Kaczyński od 12 lat goni króliczka po smoleńskim cmentarzu.

S: Solidarna Polska, kanapowa partyjka trzęsąca Polską. Jej poparcie mieści się w widełkach błędu statystycznego od 1,5 do 3 proc. Jej lider Ziobro ma wgląd do wszystkich teczek koalicjantów.

T: Telewizja rządowa wykopała prezesa Kurskiego: „Telewizja, której oddałem 7 lat, jest dziś u szczytu potęgi, wspaniała jak nigdy. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania”. Nieeee!

U: Unia Europejska w ogniu. Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski wypowiedział jej prawdziwą wojnę: „Jeśli Komisja Europejska próbowałaby nas docisnąć do ściany, to nie pozostaje nam nic innego, jak wyciągnąć wszystkie armaty, które są w naszym arsenale i odpowiedzieć ogniem. Z polskiego węgla.”

W: – Wiedeń Kaczyńskiego. Ten globtroter poznał świat 33 lata temu: „Kiedy pierwszy raz byłem na Zachodzie, w Wiedniu, tam zobaczyłem różne rzeczy, których tutaj nie będę opisywał. To mi zupełnie wystarczyło, żeby zobaczyć, że jestem w innej strefie kulturowej”. Ta strefa nazywa się europejskie zadupie.

Z: Minister Ziobro swego czasu oświadczył: „Ludzi dzielimy na bogatych, i na tych, którym na co dzień nie staje”. Przewidział, że będziemy mieli premiera miękiszona.

Ż: Dyplomatyczny majstersztyk Kaczyńskiego, który zaproponował Żydom, by wspólnie podzielić się reparacjami: „Jeżeli państwo Izrael było zainteresowane jakimś udziałem w tym przedsięwzięciu z odpowiednimi skutkami finansowymi w dalszym etapie, to my jesteśmy na tego rodzaju rozmowy gotowi”. Ale to ryzykowne, bo – jak mawiają Izraelici – z Żydami nawet Mojżesz nie mógł sobie poradzić.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pozostańmy w kontakcie

253FaniLubię
495SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane