3.2 C
Bydgoszcz
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Okiem SASA: Kończy się koszmar kierowców w Przyłękach?

Kilkanaście tygodni temu zawrzało na internetowych forach w gminie Białe Błota. Swoje niezadowolenie z prowadzenia modernizacji części ulicy Zabytkowej wyrażali mieszkańcy Przyłęk. Arteria ta łączy Brzozę w gminie Nowa Wieś Wielka i Przyłęki w gminie Białe Błota. Jest też drogą wykorzystywaną przez kierowców, którzy jadąc skrótem chcą ominąć korki na drodze krajowej nr 25, między węzłem Stryszek a Brzozą.

Prace na ulicy Zabytkowej rozpoczęły się w marcu br. Miały zakończyć się po kilku tygodniach. Niestety, nastąpiły kolejne opóźnienia, co wywołało niezadowolenie mieszkańców. Dali upust swojej frustracji na internetowych forach. Narzekali na brak konkretnych informacji o powodach opóźnienia. Wiele zastrzeżeń budził też wyznaczony polnymi drogami objazd, gdzie mniej wprawni kierowcy i ci w mniejszych autach utykali, zakopując się w piasku.

Sytuację próbował wyjaśniać Paweł Zuehlke, sołtys Przyłęk – Za opóźnienia nie ponosi winy wykonawca, ale zbieg niekorzystnych okoliczności. Najpierw nie dopisywała pogoda, która ma znaczący wpływ na prowadzenie prac ziemnych. Potem firma wykonująca prace remontowe natrafiła na problemy z odwonieniem, co przyczyniło się do kolejnych opóźnień – tłumaczył.

Wyjaśnienia Marka Synowieckiego z UG Białe Błota były bardziej konkretne:– W ramach inwestycji pn. „Budowa ul Zabytkowej od kościoła do ul Cichej w Przyłękach” wykonywana jest jezdnia z betonu asfaltowego o szerokości 6 m i długości 680m. Budowa obejmuje też wykonanie ciągu pieszo-rowerowego, oświetlenia, budowę zjazdów do posesji oraz odwodnienia jezdni do budowy kanalizacji deszczowej. Wcześniej, przy ul. Zabytkowej poprowadzono światłowód i przestawiono słupy telekomunikacyjne, kolidujące z jezdnią, co wymagało uzgodnień z właścicielem sieci światłowodowej.

Planowany termin zakończenia inwestycji to 13 czerwca, jednak wykonawca złożył wniosek o wydłużenie go do dnia 30 lipca br. Tłumaczył opóźnienie prac niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi w grudniu, styczniu i lutym. Wniosek rozpatrzy UG Białe Błota.

Z informacji Pawła Zuehlke na forum internetowym Przyłęk wynika, że do końca tygodnia ma być ułożona nowa nawierzchnia bitumiczna na ul. Zabytkowej. Na zdjęciach widać, że istnieje taka szansa.

Tekst i fot. MACIEJ SAS

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pozostańmy w kontakcie

252FaniLubię
463SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane