27 C
Bydgoszcz
wtorek, 16 lipca, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

MACIEJ SAS: Świecie 2022 w obiektywie

Tydzień fotografii w Świeciu

W Świeciu trwa tydzień fotografii. W programie są: wystawy, warsztaty, plenery oraz wykłady. Wszystko, oczywiście, o tematyce fotograficznej. Organizatorem imprezy jest Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej.

Za nami już dwa plenery fotograficzne: „Analogowe miasto II” oraz „Oko na Czarną Wodę”. Podczas pierwszego młodzież ze świeckich szkół wyruszyła na miasto z analogowymi aparatami . Mieli zarejestrować to, co w Świeciu – ich zdaniem – zasługuje na uwagę. Niemal wszyscy po raz pierwszy mieli w rękach błonę fotograficzną i analogowy aparat. Po plenerze poznawali tajniki pracy w ciemni fotograficznej. Drugi plener był dla bardziej doświadczonych fotografów. Mieli udokumentować atrakcje rzeki Wdy i jej okolic. Miłośnicy fotografii pokonywali wiele kilometrów, aby zdobyć najlepsze ujęcia.

W ramach „Tygodnia fotografii w Świeciu 2022” odbywają się także wystawy i wykłady. – „Wszyscy jesteśmy fotografami” powiedział fotograf, Krzysztof Grabara na spotkaniu poświęconym fotografii ulicznej. Przybyli na tę prelekcję obejrzeli prezentację zdjęć najciekawszych fotografów ulicznych, począwszy od Cartier-Bressona aż po nagradzane fotografie prowadzącego spotkanie Krzysztofa Grabara.Otwarto też wystawę fotografii Sławika Karabasha. Eksponuje ona fotograficzny obraz miasta i krajobrazu gminy Świecie z dwóch ostatnich lat. Prace powstały przy wykorzystaniu aparatu cyfrowego oraz drona.

Sławik Karabash pochodzi z miasta Dniepr w Ukrainie. W Świeciu mieszka od 2016 roku wraz z żoną i dwiema córkami. Fotografia jest jego największą pasją i jednocześnie odskocznią od codzienności. Szczególnie upodobał sobie fotografię krajobrazową i przyrodniczą, jak również kadry architektury. Do jego ulubionych scenerii w naszym regionie należą Czarcie Góry, okolice Wdy i Wisły, kościół św. Andrzeja Boboli wraz z cmentarzem i okolice kościoła starofarnego.

Przed nami kolejne warsztaty z fotografii otworkowej, czyli „Jak fotografować puszką po kawie” oraz fotografii tradycyjnej „Cyjanotypia”, które poprowadzi uznany wykładowca fotografii i fotografik Katarzyna Grys z Bydgoszczy. Fani obiektywu mogą też wziąć udział w grze terenowej „684 tajemnice Świecia”, w najbliższą niedzielę.

Tekst i fot. MACIEJ SAS

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pozostańmy w kontakcie

252FaniLubię
502SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane