21.1 C
Bydgoszcz
niedziela, 16 czerwca, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

MACIEJ SAS: 46 milionów na… NOWE OBLICZE BOCIANOWA

 Nie ma co kryć, że tereny postindustrialne oraz ruiny starych domostw, widoczne z okien pociągu przy wjeździe do Bydgoszczy do najładniejszych nie należą. Nie tak powinna wyglądać wizytówka naszego miasta. Coś ma się jednak zmienić i to na lepsze.

W bezpośrednim sąsiedztwie kolejowej magistrali, przy wjeździe z Gdańska do Bydgoszczy ma powstać nowoczesny budynek. Już za kilka tygodni powinna ruszyć budowa 127 mieszkań z podziemnymi garażami u zbiegu ulicy Rycerskiej i Zygmunta Augusta.

– W całej Polsce, w każdym większym i mniejszym mieście brakuje mieszkań. Teren, na którym powstaną nasze nowe inwestycje jest dla Bydgoszczy trudny pod względem wizerunkowym – powiedział na wczorajszej konferencji prezydent miasta Rafał Bruski. Dodał, że cieszy go pomysł zagospodarowania tych trudnych przestrzeni nowoczesną architekturą.

Nowoczesny obiekt u zbiegu ulicy Rycerskiej i Zygmunta Augusta będzie doskonale widoczny dla wjeżdżających do Bydgoszczy koleją, od strony Gdańska. Oprócz mieszkań będą tam również lokale usługowe. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe EBUD – Przemysłówka sp. z o.o. z Bydgoszczy.

– Mam nadzieję, że budowa zostanie zrealizowana w ciągu dwóch lat, zgodnie z założeniami kontraktu – poinformował Łukasz Grocholski, prezes BTBS. Wiadomo, że inwestycja miała niefortunny początek. Z uwagi na nieuregulowane sprawy własnościowe rozpoczęcie budowy odwlekło się prawie o sześć lat.

– Od kilkunastu już lat wspólnie zmieniamy miasto. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem gwarantujemy zrealizowanie na czas tej inwestycji – zapewnił Andrzej Wosik, prezes zarządu P.W. EBUD – Przemysłówka sp. z o.o.

Głównym inwestorem jest spółka Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Miasto Bydgoszcz przekazało jej (nieodpłatnie) teren pod budowę nowych mieszkań. Koszt inwestycji to 46 milionów złotych.

Tekst i zdjęcia: MACIEJ SAS

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pozostańmy w kontakcie

253FaniLubię
495SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane