Strona główna Nasz fyrtel Studia medyczne na Politechnice Bydgoskiej. Pewnik, czy tylko…. kampania?

Studia medyczne na Politechnice Bydgoskiej. Pewnik, czy tylko…. kampania?

0

 Taką, miłą uchu bydgoszczan, nowinę ogłosił rektor Politechniki Bydgoskiej prof. Marek Adamski podczas uroczystego otwarcia nowego budynku dydaktycznego. Plan utworzenia kierunków medycznych zapisano w nowej strategii uczelni.

Nie da się ukryć, że zapowiedź kształcenia medyków na Politechnice Bydgoskiej zręcznie się wplata w kampanią wyborczą, bo… Przy obwieszczaniu dobrej nowiny obecny był Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, a także członek Rady Ministrów Łukasz Schreiber (PiS).

Dwa tygodnie temu konferencję na temat możliwości utworzenia studiów medycznych w oparciu o bydgoskie uczelnie (UKW, PG lub obie) zorganizowali poseł Lewcy Jan Szopiński i bydgoski radny prof. Maciej Świątkowski. Ich zdaniem sfinansowanie tego projektu mogłyby zapewnić – przynajmniej w częśc i- obligacje skarbowe (takie dostał KUL).

Ideę utworzenia w Bydgoszczy nowych kierunków medycznych (niezależnych od UMK) popierają politycy z lewa i prawa. I wszyscy mówią o tym najgłośniej w roku wyborczym, zaś po wyborach zapał do powołania Bydgoskiego Uniwersytetu Medycznego mocno słabnie….

Oby tym razem było inaczej…

GRAŻYNA OSTROPOLSKA

Ps. Na kanale TvOKO You Tube można obejrzeć i wysłuchać rozmowy na ten temat z Ryszardem Długołęckim, prof. Tomaszem Drewą, prof. Maciejem Świątkowskim, posłem Tomaszem Latosem i posłem Piotrem Królem

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version