31.3 C
Bydgoszcz
wtorek, 16 lipca, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Jacek Deptuła ZEZEM: Mikromania i megalomania

Tam, gdzie stanie but żołnierza sowieckiego, tam już jest Związek Radziecki” – mawiał generalissimus Stalin. Przyglądając się siedmioletniej orce Jarosława Kaczyńskiego jestem pewien, że prezes w twórczy sposób rozwija myśl Józefa Wissarionowicza: Tam, gdzie po wyborach stanęła stopa Kaczyńskiego, tam już jest państwo PiS. A władzy raz zdobytej się nie oddaje.

Myśli tak człowiek, który ostatnio sam sobie wystawił taką laurkę: „Tak naprawdę to nie ma ludzi na świecie dużo mądrzejszych niż ja”. Ożesz ty! Okazuje się, że Kaczyński to jeden z najinteligentniejszych ludzi na świecie. Kto wie, zapewne ma wyższe IQ od Alberta Einsteina i może nawet Marka Suskiego. Nic dziwnego, że za czasów Platformy Kaczyński zarzucał Tuskowi, że w Polsce panuje – cyt. mikromania, a nie megalomania. Rezultat jest taki, że dziś mania wielkości prezesa rośnie wraz z jego wiekiem, a ma już dobrze po siedemdziesiątce. Inna sprawa, że medycyna na temat megalomanii jest brutalnie jednoznaczna – to zaburzenie psychiczne często występujące wraz z innymi schorzeniami. Można np. być Napoleonem, Macierewiczem, Jezusem albo Pawłowicz (Krystyną przed południem, a po godzinie 17.30 Stasiem Piotrowiczem). Ta megalomania przypomina mi apel prezesa o przekazanie mu przez Francję lub USA broni atomowej.

Przypominam to wszystko dlatego, że – odstręczony rządami PiS i przegadanej opozycji – postanowiłem 1 stycznia 2023 roku zarejestrować własną partię. Ale od razu przyznaję, że to dosłowny (sic!) plagiat partii, którą sto lat temu założył Czech Jarosław Haszek, ojciec dobrego wojaka Szwejka. Otóż ugrupowanie nazywa się Partia Umiarkowanego Postępu w Granicach Prawa.
Proszę o zapoznanie się z głównymi założeniami programu i już od 2 stycznia czekam na zgłoszenia Czytelników, którzy chcieliby rozfikać ze mną partię i stanąć do jesiennych zwycięskich wyborów.

Oto założenia programowe partii Haszka. I mojej:

1.  Ponowne wprowadzenie niewolnictwa. (Dopóki istnieli niewolnicy, porządny człowiek nie musiał nic robić)

2.   Upaństwowienie dozorców. (Dochodzi już nawet do tego, że dozorca nie jest dziś traktowany jak człowiek, a lokatorzy nie uważają go za osobę nietykalną i świętą. Żądamy więc, aby upaństwowienie dozorców wprowadzone zostało według modelu stosowanego w Rosji, gdzie każdy dozorca jest policyjnym szpiclem.)

3. Rehabilitacja zwierząt. (Paragraf ten bierze w obronę zwłaszcza psy policyjne; domagamy się, by każdy pies policyjny, zależnie od kwalifikacji, został zaszeregowany co najmniej do VII grupy służbowej i aby zarówno wdowa po nim, jak i jego dzieci otrzymywały należytą rentę. To samo dotyczy koni, na których siedzą policjanci; każda obraza takiego konia będzie ścigana jako obraza osoby urzędowej).

4. Zorganizowanie sieci państwowych zakładów wychowawczych dla niedorozwiniętych posłów. (Każdy wie co to poseł, a który z nich jest niedorozwinięty, także każdy wie.)

5. Wprowadzenie inkwizycji. (To postanowienie umożliwi naczelnemu lekarzowi palić ludzi, ile dusza zapragnie.)

6.  Nietykalność księży. (Teraz co chwila człowiek czyta, że jakiś kapłan dokonał czynu nierządnego na dziecku szkolnym i został za to ukarany. Należy wprowadzić surowy zakaz pisywania o tych sprawach w czasopismach, a to dla zachowania moralności publicznej. O księżach będzie można pisać tylko za zezwoleniem konsystorza, który zasięgnąwszy opinii przewielebnych poczyni odpowiednie kroki.)

7. Obowiązkowe wprowadzenie alkoholizmu. (Każdy chyba czuje, jak słodki czar zawiera ten paragraf.)

Tyle Jarosław Haszek sto lat temu. Ale nawet jemu nie śniło się, że dziś program PUPwGP będzie niemal w całości aktualny, osobliwie w takich państwach jak Polska, Rosja, Białoruś czy Węgry.

Jako że w czasach wojaka Szwejka nie było telewizji, pozwolę sobie dopisać ważny punkt

8. Telewizja Polska TVPiS otrzymuje 5 mld zł corocznej rekompensaty za wciskanie ciemnoty oraz przejęcie władzy także nad telewizyjnymi pilotami suwerena. I tak: program 1. – TV Rydzyk CSsR Show; program 2. – TVP Info Blaga; program 3. – TV Monty Python Nowogrodzka; program 4. – Cyrk Arena. Sejmowa; program 5. TV Wystrugaj sobie Pinokia.

Wreszcie najważniejszy punkt współczesnej Partii Umiarkowanego Postępu w Granicach Prawa:

9. Władzę ustawodawczą, wykonawczą i samorządową zobowiązuje się do wznoszenia pomników Lecha Kaczyńskiego na każdym wolnym skrawku gruntu. (Nie może być tak, że dziś Piłsudski ma w Polsce 29 pomników, a Lech Kaczyński tylko 36). Obaj bracia są podobni jak dwie krople wody, zatem posągi poświęcone są także Jarosławowi. Bo to właśnie on wezwał Polaków do masowego budowania obelisków brata.

W sumie sytuacja nad Wisłą w końcu 2022 roku przypomina mi rozmowę ordynansa kompanii marszowej Józefa Szwejka z porucznikiem Lukaszem, któremu dobry wojak ukradł psa, tyle że pułkownikowi Kraus Zillergutt. I wydało się to bardzo szybko: – Szwejku, Jezus Maria! – krzyczy porucznik Lukasz. – Himmelherrgott, ja was zastrzelę, bydlę jedno, ośle, kretynie, gówniarzu jeden! Czy można być takim bałwanem!?

Na co spokojnie powiada Szwejk: – Posłusznie melduję, panie oberlejtnant, że można…

Spokojnych świąt !

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pozostańmy w kontakcie

252FaniLubię
502SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane