22 C
Bydgoszcz
poniedziałek, 15 lipca, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Złota Setka Pomorza i Kujaw, a wśród wyróżnionych: „Solidarni z Ukrainą”

Okres pandemii zdecydowanie nie sprzyjał większości firm. Trudno prowadzić działalność gospodarczą przy ciągle zmieniającym się prawie i licznych obostrzeniach, o absencji pracowników nie wspominając. Są jednak w regionie kujawsko-pomorskim przedsiębiorstwa, które zdecydowanie wyróżniły się w 2021 roku swoją działalnością. Ich właściciele, szefowie zostali uhonorowani specjalnymi wyróżnieniami w plebiscycie Złota Setka Pomorza i Kujaw, którego organizatorem była Gazeta Pomorska.

Biznesmenów doceniono i oceniano w kilkunastu kategoriach. Brano pod uwagę wielorakie wskaźniki, a przy ocenie współpracowano ze specjalistami, bydgoską Izbą Administracji Skarbowej czy naukowcami z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Wniosek po ocenie jurorskiej jest taki, że kujawsko-pomorski biznes ma się dobrze, a w przypadku niektórych firm nawet poprawiono wskaźniki finansowe i rozwojowe, co w czasach kryzysu powinno cieszyć.

Na szczególną uwagę zasłużyła z pewnością kategoria pn. „Solidarni z Ukrainą”. Docenione zostały w niej firmy, które w szczególny, bo długofalowy i zorganizowany sposób zaangażowały się we wsparcie wojennych uchodźców i ogarniętej wojną Ukrainy. W tej kategorii nie było rywalizacji. Wszyscy przedsiębiorcy otrzymali równorzędne wyróżnienia. Jednym z nagrodzonych został Jacek Stielow, właściciel spółki Cargo i Krainy Dolnej Wisły, znany bydgoszczanom (i nie tylko im) z organizacji „Konwoju dobroci”. Dzięki jego zaangażowaniu i ofiarności do Ukrainy pojechało kilka konwojów (i to nie koniec akcji) , a w nich ponad 300 palet z lekami, żywnością, produktami higienicznymi, agd. Samochodami w jedną stronę dostarczano dary, a w drodze powrotnej przewożono uciekinierów wojennych. Do utworzenia „Konwoju dobroci” Jacek Stielow zaangażował własne pieniądze i flotę samochodów oraz namówił przyjaciół i znajomych do uczestnictwa w tej akcji.

TvOKO opublikowało na You Tube rozmowę z organizatorem „Konwoju Dobroci” ( podajemy link do filmu:  https://www.youtube.com/watch?v=jUKv4pXkn88   )

Pozostali wyróżnieni w tej kategorii to: Tatiana Dembska właścicielka toruńskich spółek: ATRI WORK – agencja zatrudnienia, ATRI BUD – firma remontowo-budowlana, Nomess – serwis sprzątający, Paweł Woźniak i kierowana przez niego firma DPV Logistics z Bydgoszczy, Stanisław Barański, właściciel firmy Opakmet Inowrocław, Maciej Landowski, szef Euromaster Opon-Lan Bydgoszcz, Marcin Kwaśniewski, właściciel spółki Dionizja z Golubia-Dobrzynia, Nova Trading z Torunia, Czesław Abramczyk i kierowane przez niego firma Abramczyk Bydgoszcz, Karolina Andryszak i pizzeria Farfalla w Bydgoszczy

Uroczystą galę zakończył koncert Anny Dąbrowskiej.

Tekst i fot. MACIEJ SAS

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pozostańmy w kontakcie

252FaniLubię
502SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnio dodane