Strona główna Od lewa do prawa Rozmowy przy kominku DOKĄD ZMIERZASZ MEDYCYNO? Lekarz z powołania, służący pacjentowi, czy lekarz – ochroniarz...

DOKĄD ZMIERZASZ MEDYCYNO? Lekarz z powołania, służący pacjentowi, czy lekarz – ochroniarz zdrowia?

0

Doktor RYSZARD DŁUGOŁĘCKI (lekarz, himalaista i tłumacz Szekspira), współtworzył (w latach 80 – tych XX w) Akademię Medyczną w Bydgoszczy i był jej dyrektorem administracyjnym. Kierował też szpitalami i pogotowiem.

Profesor ARKADIUSZ JAWIEŃ – kierownik Kliniki i Katedry Chirurgii Naczyniowej i Angiologii na wydziale lekarskim Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Ambasador Regionu w latach 2010-2012 i Mistrz Mowy Polskiej (tytuł z 2013 r). Ukarany w 2009 r za to, że przyjmował pacjentów ponad limit, ratując im życie.

Dziś Ryszard Długołęcki – emerytowany lekarz z ogromnym doświadczeniem i Arkadiusz Jawień – aktywny zawodowo chirurg z ogromnym dorobkiem i autorytetem: wspólnie, jako goście TvOKO, spróbują zmierzyć się z tytułowym pytaniem: DOKĄD ZMIERZASZ MEDYCYNO?

I z kolejnym: Czy nierówne partnerstwo między UMK w Toruniu, którego rektor planuje konsolidację bydgoskich szpitali uniwersyteckich a tymi, których fuzja ma dotyczyć wróży otwartą wojnę bydgosko – toruńską? A może lekarstwem na niedomówienia i wzajemne animozje stanie się … okrągły stół?

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version